fbpx

שאלות ותשובות חוגים שנתיים

גלישת גלים

שאלות ותשובות חוגים שנתיים

טל 09-9668189 / וואטסאפ 058-514-1189 /  office.galim@gmail.com

או שלחו לנו הודעה דרך טופס צור קשר:

שאלות ותשובות: כל מה שרציתם לדעת על חוגי הגלישה בגלים בית ינאי נעורים ולא העזתם לשאול

חוגי הגלישה של גלים בית ינאי נעורים מתקיימים במהלך כל השנה (אוקטובר – יוני). ישנה אפשרות להסעה לחוף בית ינאי ולחוף נעורים מאיזור עמק חפר, כוכב יאיר – צור יגאל, צור יצחק, קדימה צורן, תל מונד, כפר יונה, פרדסיה, אבן יהודה וכל איזור השרון.

צוות ההדרכה

כמה שנים פועל בית הספר לגלישה גלים?

ביה"ס לגלישה גלים הינו בית ספר בעל וותק של 12 שנה הממוקם בחוף הדולפינריום וחוף גורדון שבתל אביב ומתמחה בתחום הגלישה והספורט הימי. גלים בית ינאי נעורים הינו שלוחה של בית ספר גלים. בית הספר ממוקם ברצועת החוף מהיפות בארץ – חוף בית ינאי וחוף נעורים. בית הספר פועל כל השנה במתכונת של חוגים שנתיים לילדים, נוער ובוגרים, קורסי גלישה, שיעורי גלישה פרטיים, קבוצות חתירה על סאפ וקייטנות גלישה בחודשי הקיץ והחגים.

מי המדריכים בחוגים?

בית הספר גלים רואה בגלישת גלים כלי חינוכי וערכי ומלמד בנוסף לגלישה ערכים וכישורי חיים הן ברמה האישית והן ברמה הקבוצתית. אנו מגשימים מטרות אלו בעזרת מדריכים בוגרים (מעל גיל 23) בעלי ידע וניסיון בהדרכה ימית, הרואים בהדרכת גלישה שליחות ואפשרות לעזור ולפתח ילדים ונוער דרך ספורט ימי.

מה ההכשרה של המדריכים שלנו?

צוות המדריכים של בית הספר לגלישה גלים בית ינאי נעורים הינם בוגרי קורס מדריכי גלישה מטעם מכון וינגייט וארגון גולשי הגלים. בנוסף עוברים המדריכים הדרכה מקיפה אשר מעשירה את הידע שלהם בנושאים המתמקדים בבטיחות וחינוך על ידי מנהלי בית הספר.

הקבוצות

מה גודל הקבוצות בקייטנות?

הקבוצות הינן קבוצות איכות וההדרכה מתבצעת ביחס של מדריך לחמישה ילדים. הקבוצות קבועות הן מבחינת ההרכב החברתי והן מבחינת המדריך במהלך כל השנה, דבר המאפשר לכל לכל חניך לעבור תהליך משמעותי יחד עם קבוצתו הן ברמה המקצועית והן ברמה הערכית.

האם הקבוצות מחולקות על פי גילאים?

הקבוצות מחולקות לפי שני פרמטרים מרכזיים והם:

גיל  החניכים ורמת הגלישה שלהם וההתמודדות שלהם עם הים.

חשוב לציין שבעקבות העובדה שההדרכה מתבצעת בקבוצות קטנות ישנה אפשרות של הבדלי רמות והדגש ניתן על הפן החברתי.

האם ישנם מדריכים משגיחים בחוף?

מעבר לצוות המדריכים אשר נמצאים יחד עם החניכים במים ישנם מדריכים מוסמכים שתפקידם לפקח על הפעילות ולפתור כל בעיה או בקשה שיש לחניכים. המדריכים נמצאים בקו החוף משגיחים על הפעילות ודואגים לביטחונם ולרווחת הילדים.

כיצד בנויים האימונים של החוג במהלך השנה?

במשך השנים בנינו וערכנו תיק הדרכה מקצועי ומקיף, אשר בא לתת מענה לכל קבוצה ורמתה ולתנאי הים המשנים. כל פעילות מותאמת ומתוכננת לפי תנאי הים ומזג האויר, ישנה מחשבה רבה מאחורי כל מערך פעילות שהמדריכים בונים לפני כל פעילות. ניתנת מחשבה מקצועית, חברתית וחינוכית ייחודית לכל קבוצה וקבוצה. המדריכים מלווים בעזרה ותמיכה של מנהלי בית הספר וראש צוות ההדרכה לבניית מערך אימון מקיף ומותאם ככל האפשר לתנאי הים והסביבה, ולקבוצה עצמה.

הפעילויות

מה לומדים בחוגי הגלישה חוץ מגלישת גלים?

במהלך חוגי הגלישה החניכים יתנסו בחתירה על סאפ, קיאקים, שנורקלים, וצלילה חופשית. אך מירב ההתמקדות הינה בגלישת גלים בדרך חווייתית וחברתית ובמגוון גלשנים שונים.

בנוסף, ילמדו הילדים תכנים עיוניים בנושא הים והגלישה כגון: הגשת עזרה ראשונה, הצלה, יסודות הימאות, היסטוריה של ענף הגלישה, זרמים, רוחות, כיוונים וכמובן חשיבות השמירה על חוף הים ואיכות הסביבה. בנוסף יועברו שיעורי יוגה ופילאטיס על ידי מדריכים מוסמכים.

הציוד בחוגים

ציוד הגלישה והספורט הימי הינו ציוד חדיש ובטיחותי שעומד בכל התקנים הנדרשים ומתוחזק באופן קבוע. במהלך החודשים הקרים החניכים מקבלים מאיתנו חליפת גלישה איכותית למהלך כל החורף ואותה הם מחזירים בסוף החורף. במהלך החודשים החמים החניכים מקבלים מאיתנו חולצת לייקרה איכותית המגנה מהשמש לזמן הפעילות.

מה קורה בחורף?

במידה ומזג האויר אינו מאפשר פעילות בחוף (מזג אויר סוער במיוחד) מתקיימת פעילות חלופית, אשר חשובה לא פחות מגלישה, המותאמת לצורך של כל קבוצה בחיזוק דגשים מקצועיים ופיזיים כגון אימוני כושר באולם ספורט, כיתות לימוד להעברת חומר תיאורטי, פעילות בקיר טיפוס או פעילות חברתית מגבשת ומעצימה.

הגנה מהשמש בזמן שהייה במים

בחודשים החמים המדריכים דואגים ומוודאים שכל החניכים נמרחים בקרם הגנה. בנוסף ניתן לרכוש דרך ביה"ס לגלישה קיט גלישה ובו כל האמצעים להגן מפני השמש בזמן השהייה במים.

הסעות

מי מבצע את ההסעות?

את ההסעות מבצעת חברה חיצונית "רגב ערבה" בית הספר אחראי על ההסעות. חברת ההסעות המבצעת מצוידת בכל האישורים הרלוונטיים ממשרד החינוך להסעת תלמידים. בכל הקשור להסעות ישנם שני אנשי קשר, אחד מטעם החוג ואחד מטעם ההסעות. כל הרכבים עומדים בדרישת משרד החינוך אשר מחייב חגורות בטיחות.

איך אדע מתי אוספים את הילד שלי והיכן עליו להמתין?

עבור כל איסוף תיפתח קבוצת וואטס אפ ובה נעדכן את ההורים ונהיה בקשר לגבי ההסעות. בנוסף הנהג מקבל רשימת חניכים ויישנו מדריך שמפקח על ההסעה.

ביטוחים, אישורים ורישיונות

ביטוחים, אישורים ורישיונות

לבית הספר גלים בית ינאי ישנו ביטוח רפואי – אתגרי מלא עבור כל החניכים במשך כל זמן הפעילות.

בית הספר גלים בית ינאי נעורים פועל באישור ופיקוח של משרד החינוך, ארגון גולשי הגלים והמועצה מקומית עמק חפר.

כיצד מתבצעת ההרשמה?

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס הרשמה מקוון שישלח לכם באופן אישי. אנא מלאו פרטים בטופס צור קשר, שלחו הודעה בוואטסאפ או התקשרו ונשלח לכם את טופס ההרשמה המקוון!

כיצד מתבצע התשלום לחוג הגלישה?

התשלום עבור חוג הגלישה הוא לכל השנה מראש (אוקטובר – יוני). התשלום אפשרי במזומן (כל הסכום מראש) או בהו"ק באשראי הוראת קבע בכל ה-1 לחודש .

מה עושים אם ילד התחיל את החוג ומכל סיבה שהיא אינו מעוניין להמשיך?

ניתן לבטל השתתפות בחוג הגלישה. במידה ואין רצון להמשיך בחוג יש להודיע לנו והחיוב יתבטל מסוף אותו החודש.

הילד הפסיד יום בחוג, האם הוא יכול להשלים אותו?

אנו מקיימים יום השלמה מרוכז במהלך השנה (בדרך כלל בחג פורים). יום ההשלמה נועד לילדים אשר החסירו ימי פעילות בהודעה מראש או בשל ביטול הפעילות עקב מזג אוויר סוער. ימי ההשלמה אורכים 4 שעות (שווה ערך לשני ימי פעילות) וכמובן שישנה הסעה, ללא עלות נוספת.

הנחות?

ישנה הנחת אחים בסך של 5% עבור כל הסכום או הנחה עבור חוג דו-שבועי.