fbpx

חוגים שנתיים

גלישת גלים

חוגים שנתיים

במהלך שנת הפעילות ירכשו משתתפי החוג מיומנויות שיאפשרו להם ללמוד ולהתמקצע בענף גלישת הגלים. אך לא רק. חוג גלישת גלים הינו חוג שנועד ללמד את החניכים את העקרונות הבסיסיים של הגלישה ולאפשר להם להתחיל את דרכם בים הפתוח. במהלך החוג ילמדו החניכים כיצד לקרוא את תנאי הים, כיצד להשתלב בבטיחות ובכבוד הדדי עם הגולשים האחרים וכיצד לקחת את ספורט הגלישה צעד אחד קדימה.

אנו מגשימים את מטרותינו דרך הדרכה בקבוצות איכות (עד חמישה חניכים למדריך). בעזרת מדריכים מקצועיים. הקבוצות קטנות ומאפשרות מתן יחס אישי לכל חניך וחניך ומתחלקות על פי גיל ורמת הגלישה.

חוג גלישה בבית ינאי נעורים – הערך המוסף:

בפן החינוכי-חברתי: שמירה על איכות הסביבה והים, עבודת צוות, התמודדות עם אתגרים, התמודדות עם פחדים, תקשורת, אמון, מנהיגות, סבלנות וכמובן חוויות הצלחה רבות. התכנים מועברים בדרכים שונות בים וביבשה ובניהם משחקי שיתוף פעולה ואתגר המעודדים את חשיבות הפרט בקבוצה על ידי חיזוקים חיובים להעצמת כל חניך וחניך.

בפן המקצועי: חניכי בית הספר ירכשו מיומנויות בסיסיות בענף הגלישה: הכרת הגלשן, כיצד לחתור על הגלשן , עמידה נכונה, קריאת הים והגלים, כללי התנהגות ובטיחות במים. הגשת עזרה ראשונה, לימוד תכנים בסיסיים בימאות והכרת הים, היסטוריה של הגלישה בארץ ובחו"ל, הצלה והגשת סיוע בעזרת גלשן גלים, זרמים ורוחות. במהלך הפעילות ניתן דגש רב על חשיבות שיפור הכושר הגופני, כוח, יציבות, קואורדינציה וגמישות. מסלולים ייחודיים לחניכים בעלי ניסיון בגלישת גלים הרוצים להעשיר את מיומנותם בתחום.

חוג גלישת גלים – צוות המדריכים שלנו:

צוות המדריכים של בית הספר לגלישה גלים בית ינאי הינו צוות בוגר ומנוסה, בעל ידע וניסיון בהדרכת ילדים ונוער ובהדרכת גלישה בפרט. אנו שמים דגש מיוחד וחשיבות עליונה לאיכות המדריכים והצוות, שיהיו אנשים בעלי מצפון מוסרי וחינוכי, שילמדו את החניכים להיות אנשים טובים בראש ובראשונה.

איך בנוי חוג הגלישה:

במשך השנים בנינו וערכנו תיק הדרכה מקצועי ומקיף, אשר בא לתת מענה לכל קבוצה ורמתה ולתנאי הים המשנים. כל פעילות מותאמת ומתוכננת לפי תנאי הים ומזג האויר, ישנה מחשבה רבה מאחורי כל מערך פעילות שהמדריכים בונים לפני כל פעילות. ניתנת מחשבה מקצועית, חברתית וחינוכית ייחודית לכל קבוצה וקבוצה. המדריכים מלווים בעזרה ותמיכה של מנהלי בית הספר וראש צוות ההדרכה לבניית מערך אימון מקיף ומותאם ככל האפשר לתנאי הים והסביבה, ולקבוצה עצמה.

מה מקבלים?

ברשות בית הספר ציוד גלישה איכותי וחדיש והחניכים נהנים מגלשנים איכותיים, סאפים וציוד צלילה. במהלך חודשי החורף החניכים מקבלים חליפת גלישה לתקופה הקרה, שאותה הם לוקחים הביתה שוטפים ושומרים עליה. בחוף ישנם מלתחות ובהם מקלחות עם מים חמים וכוס תה חמה שמחכה להם בסוף הפעילות. כמובן שבחודשי הקיץ ישנה ציליה גדולה בחוף ומים לאורך כל הפעילות. לעיתים קרובות הפעילות מתועדת על ידי צלמת מקצועית והתמונות מועלות לדף הפייסבוק והאינסטגרם שלנו. ההורים והחניכים יכולים להנות ולצפות בהתנסות ובהתקדמות שלהם בים. הצילומים משמשים בין היתר עבור למידה וניתוח הגלישה בוידאו עם החניכים.

הסעות לחוף בית ינאי ולחוף נעורים

אחת ממטרתנו העיקריות בבית הספר לגלישה גלים בית ינאי נעורים, הינה הנגשת הים וספורט הגלישה לאלו שגרים רחוק מאתנו. אנו מנהלים מערך הסעות מקיף מעמק חפר ומכל אזור השרון בשיתוף פעולה עם חברת ההסעות "רגב ערבה" המאושרת על ידי משרד החינוך להסעת ילדים ונוער. ההסעות ניתנות בעלות סמלית ומאפשרות להורים לשלוח את ילדיהם לחוגים השנתיים בבטחה.

ביטולים ושינויים

במהלך השנה מתקיימים שני ימי השלמה מרוכזים: בפורים ובשבועות, המאפשרים הזדמנות לילדים אשר החסירו פעילות במהלך השנה מסיבה כזו או אחרת, להשלים זמן גלישה וים.

במידה ומזג האויר אינו מאפשר פעילות בחוף (מזג אויר סוער במיוחד) מתקיימת פעילות חלופית, אשר חשובה לא פחות מגלישה, המותאמת לצורך של כל קבוצה בחיזוק דגשים מקצועיים ופיזיים.

אישורים וביטוחים
  • כלל חניכי בית הספר מבוטחים לכל אורך שעות הפעילות.
  • אזור פעילות הגלישה עבר בדיקה ע"י קצין בטיחות.
  • גלים בית הספר לגלישה פועל באישור משרד החינוך וארגון הגלישה בישראל.
  • כלל המדריכים עברו הכשרה מטעם מכון וינגייט ומוסמכים להדריך ילדים ובני נוער.