fbpx

גלישה טיפולית

גלישת גלים

גלישה טיפולית

אנחנו מאמינים שהים והגלישה הוא כלי טיפולי רב עוצמה. אנו בגלים בית ינאי נעורים מקבלים ילדים ומבוגרים רבים המגיעים אלינו עם מגוון קשיים רגשיים וקוגניטיביים אשר עוברים תהליך טיפולי, מרפא, משקם ומעצים דרך ספורט הגלישה והים. לעיתים ניתן לשלבם בתוך קבוצה ולעיתים נכון לעבור את התהליך עם מדריך אישי בעל ידע וניסיון בעבודה עם אוכלוסיות מיוחדות.

הרפואה הקונבנציונלית נוטה לחפש תרופות קסם שישתיקו בעיות שונות העולות בקרב ילדים ומבוגרים כגון הפרעות קשב וריכוז, היפר אקטיביות, ביטחון עצמי נמוך ועוד. התשובה המהירה והזמינה לצרכים אלו הינה כדורים כגון ריטלין או נוגדי דכאון המשלימים עבור המוח את הפעולה אותה הוא מתקשה לבצע. בנוסף יש רבים החווים בחיי היום יום  קושי בוויסות רגשי, ODD, חרדות חברתיות ואנשים הנמצאים על הרצף האוטיסטי. בשנים האחרונות עולות דרכים אלטרנטיביות וטבעיות לטיפול בבעיות אלו. בין הדרכים הללו הולכת ומתפתחת הגלישה הטיפולית.

מהם יתרונות גלישת גלים כשיטה טיפולית?

ישנם מגוון גורמים בתהליך הגלישה אשר מסייעים מאוד לתהליך טיפולי על גווניו. ראשית לכל, המים עצמם יוצרים אצל אנשים רבים תחושה של ביטחון ורוגע אותה הם חסרים במרחב היומיומי שלהם. מעבר לכך, השהייה במים והתנועתיות שבספורט מזמנת ריכוז רב ומעמיק בכל רגע ורגע. כך ניתן לחוות תחושת הצלחה וסיפוק שיכולה להשפיע על מיקוד הריכוז בחיי היום יום.

תהליך הגלישה עצמו מזמין מגוון אתגרים כגון: התמודדות עם פחדים והימנעות מתבנית של בריחה בעת חוויה של קושי, למידה של קריאה של הסביבה והתרכזות בפרטים הקטנים, מציאת שיווי משקל נכון בין הגוף לבין גורמים סביבתיים כגון הרוח ועוצמת הגלים ובנוסף היא מעניקה את כל היתרונות של כל פעילות ספורטיבית כגון שחרור אדרנלין ואנדורפינים המסייעים בשמירה על ריכוז ועוזרים להעלאת מצב הרוח.

גישת הטיפול האתגרי מציעה גישת טיפול ממוקדת עשייה, המתרחשת בסביבה לא מוכרת, טבעית ופראית (הים), בתוך "אקלים של שינוי", כשהטבע הוא הזירה והזרז לשינוי. עבודת השינוי מתמקדת בכוחות של המטופל, בהצלחותיו ומאפשרת שינוי בדפוסי החשיבה וההתנהגות לצד צמיחה אישית

למי מתאימה גלישה טיפולית?

כפי שרבים הם אתגרי הגלישה כך רבים התחומים בהם ניתן לטפל באמצעות גלישה. הסובלים מהפרעות קשב וריכוז ימצאו את עצמם מתמודדים מול התבוננות קפדנית בתנאי הים, בגלים ובעצמם תוך ניסיון למצוא ולגלוש על הגל הנכון עבורם. אנשים המתקשים להתמודד עם כישלון יפתחו יכולת התמדה כחלק מהרצון לחוות את תחושת הגלישה ויבינו את ערכה של התמורה הניתנת לבסוף ואנשים הסובלים מביטחון עצמי נמוך יעברו תהליך של העצמה דרך ההתמודדות מול איתני הטבע.

בית הספר לגלישה גלים בית ינאי נעורים מציע פעילות של גלישה טיפולית ליחידים ולקבוצות על ידי צוות של מומחים בעלי ניסיון בגלישה, בטיפול ובהדרכת אוכלוסיות מיוחדות. המטפל מתאים את תכנית הטיפול באופן פרטני למטופל ובונה לו תכנית גלישה בהתאם ליעדיו האישיים.

אתם מוזמנים לבוא ולהתנסות בחוויית טיפול אחרת במרחבים הפתוחים המאפשרת התגברות על קשיים, העצמה, התפתחות והרחבת האופקים בכל תחומי החיים.