אודות המועדון

גלישת גלים

אודות המועדון

גלים בית ינאי בית הספר לגלישה הינו מרכז ימי הרואה בגלישת גלים כלי חינוכי וערכי. בית הספר מתמחה בהעצמת ילדים ובני נוער והקניית כישורי חיים באמצעות גלישת גלים בדרך חווייתית וחברתית תוך מתן דגש על שימור החוף והסביבה ודרך ארץ. אנו מגשימים את מטרותינו דרך הדרכה בקבוצות איכות קטנות (עד חמישה חניכים למדריך). בעזרת מדריכים מקצועיים, מנוסים ובוגרים בעלי ידע וניסיון נרחב בהדרכת ילדים ונוער והדרכה ימית בפרט. סביבת הים והאהבה לספורט הגלישה מאפשרת לנו כמחנכים גישה מיוחדת לעולמו של האדם, בעזרתה אנו מפתחים ערכים מלמדים ומטמיעים דפוסי התנהגות חיוביים.

על בית הספר לגלישה

בית הספר לגלישה גלים בית ינאי מקיים חוגים שנתיים לילדים ונוער, מחנות גלישה בחודשי הקיץ ובחגים ועוד מגוון פעילויות נוספות. בית הספר פועל באוריינטציה חינוכית וחברתית, מקדם ומפתח את חניכיו בתחום הלימודי, אישי וחברתי. החניכים עוברים תהליכים משמעותיים אלו דרך ספורט הגלישה, כושר גופני ומשחקי אתגר בים וביבשה.

הים הוא סביבה שונה ואיכותית בה אנו משתמשים לטובת הקניית ערכים מגוונים ותכנים עיוניים: שמירה על איכות הסביבה והים, הגשת עזרה ראשונה, עבודת צוות, התמודדות עם אתגרים ופחדים, תקשורת, אמון, מנהיגות, סבלנות, סובלנות וכמובן חוויות הצלחה רבות אשר תורמות לחיזוק הביטחון העצמי.

הערך המוסף בגלים בית ינאי

אנו בגלים בית ינאי מבינים שברשותנו כלי חזק ועוצמתי שנקרא הים בתוכו נכלל ספורט גלישת הגלים. התפיסה שלנו שגלישת גלים היא כלי, באה ממקום חינוכי וטיפולי, המקביל את הים והגלישה לחיים. בחיים אנחנו מתמודדים עם עליות וירידות, אתגרים, פחדים, חששות, מצבי קיצון, רגעי אושר, עצב, תסכולים והצלחות. ההבנה היא שאנו יכולים להקביל את החיים לים לכל בן אדם- ילד, נער או מבוגר. הים והגלישה הם מיקרוקוסמוס לחיים. זוהי פלטפורמה משתנה ומאתגרת לחוות התמודדויות שיחזקו אותנו כבני אדם במגוון מצבים וסיטואציות במהלך החיים. בעזרת חניכה טובה והדרכה נכונה, אם ידע כל גולש להתמודד יותר טוב במצבי תסכול וקושי, הצלחנו ליצר תחושת הצלחה שהיא גדולה מעצם הגלישה על הגל, תחושה אשר ניתן לקחת לכל דבר בחיים.

דרך צבירת ביטחון בים, נלמד להכניס תחושת ביטחון לחיינו. אנו עושים בעזרת הצוות המדריכים שלנו, שהם הכוח של בית הספר שלנו. בהכשרה שהם מקבלים, בשיחות הקבועות בהם אנו מנתחים את הדברים, בהכשרה המקצועית שהם עוברים, בלמידה ובחשיבה המעמיקה שלנו על חינוך וטיפול. האהבה לים וההתמכרות אליו מכניסה לחיינו המון אספקטים חיוביים כגון כושר גופני, איזון, גמישות, יציבות, כוח, שקט נפשי והוצאת תסכולים במקום בטוח. ההדבקות בחיידק הגלישה משנה את חיינו ומחברת אותנו לטבע, לגוף ולמיינד. והכי חשוב יש לנו את המשאב הזה פה לידנו כל הזמן. כל שניתן הוא רק להתחיל ואנחנו פה בשביל לעזור לכם בכל צעד בדרך הנפלאה הזאת.

"Ocean is life, Surfing is the way"

הסעות לחוף בית ינאי

אחת ממטרתנו העיקריות בבית הספר לגלישה גלים בית ינאי, הינה הנגשת הים וספורט הגלישה לאלו שגרים רחוק מאתנו. אנו מנהלים מערך הסעות מקיף מעמק חפר ומכל אזור השרון בשיתוף פעולה עם חברת ההסעות "רגב ערבה" המאושרת על ידי משרד החינוך להסעת ילדים ונוער. ההסעות ניתנות בעלות סמלית ומאפשרות להורים לשלוח את ילדיהם לחוגים השנתיים בבטחה.