גלישה טיפולית

גלישת גלים

גלישה טיפולית

אנחנו מאמינים שהים והגלישה הוא כלי טיפולי רב עוצמה. אנו בגלים בית ינאי חווים ילדים רבים  המגיעים אלינו עם מגוון בעיות רגשיות וקוגניטיביות אשר עוברים תהליך טיפולי, מרפא ומעצים דרך ספורט הגלישה. לעיתים ניתן לשלבם בתוך קבוצה ולעיתים נכון לעבור את התהליך עם מדריך אישי בעל ידע וניסיון בעבודה עם אוכלוסיות מיוחדות. הרפואה הקונבנציונלית נוטה לחפש תרופות קסם שישתיקו בעיות שונות העולות בקרב ילדים ומבוגרים כגון בעיות קשב וריכוז, היפר אקטיביות, חוסר ביטחון עצמי ועוד. התשובה המהירה והזמינה לבעיות אלו הינה כדורים כגון ריטלין המשלימים עבור המוח את הפעולה אותה הוא מתקשה לבצע. בנוסף יש רבים החווים בחיי היום יום  קושי בוויסות רגשי, ODD, חרדות חברתיות ואנשים הנמצאים על הרצף האוטיסטי. בשנים האחרונות עולות דרכים שונות ויצירתיות לטיפול בבעיות אלו. בין הדרכים הללו הולכת ומתפתחת הגלישה הטיפולית.

מהם יתרונות של גלישת גלים כשיטה טיפולית?

ישנם מגוון גורמים בתהליך הגלישה אשר מסייעים מאוד לתהליך טיפולי על גווניו. ראשית לכל, המים עצמם יוצרים אצל אנשים רבים תחושה של ביטחון ורוגע אותה הם חסרים במרחב היומיומי שלהם. מעבר לכך, השהייה במים והתנועתיות שבספורט מזמנת ריכוז רב ומעמיק בכל רגע ורגע. כך ניתן לחוות תחושת הצלחה וסיפוק שיכולה להשפיע על מיקוד הריכוז בחיי היום יום. תהליך הגלישה עצמו מזמין מגוון אתגרים כגון: התמודדות עם פחדים והימנעות מתבנית של בריחה בעת חוויה של קושי, למידה של קריאה של הסביבה והתרכזות בפרטים הקטנים, מציאת שיווי משקל נכון בין הגוף לבין גורמים סביבתיים כגון הרוח ועוצמת הגלים ובנוסף היא מעניקה את כל היתרונות של כל פעילות ספורטיבית כגון שחרור אדרנלין ואנדורפינים המסייעים בשמירה על ריכוז ועוזרים להעלאת מצב הרוח. גישת הטיפול האתגרי מציעה גישת טיפול ממוקדת עשייה, המתרחשת בסביבה לא מוכרת, טבעית ופראית (הים), בתוך "אקלים של שינוי", כשהטבע הוא הזירה והזרז לשינוי. עבודת השינוי מתמקדת בכוחות של המטופל, בהצלחותיו ומאפשרת שינוי בדפוסי החשיבה וההתנהגות לצד צמיחה אישית

למי מתאימה גלישה טיפולית?

כפי שרבים הם אתגרי הגלישה כך רבים התחומים בהם ניתן לטפל באמצעות גלישה. הסובלים מבעיות קשב וריכוז ימצאו את עצמם מתמודדים מול התבוננות קפדנית בתנאי הים, בגלים ובעצמם תוך ניסיון למצוא ולגלוש על הגל הנכון עבורם. אנשים המתקשים להתמודד עם כישלון יפתחו יכולת התמדה כחלק מהרצון לחוות את תחושת הגלישה ויבינו את ערכה של התמורה הניתנת לבסוף ואנשים הסובלים מבעיות של ביטחון עצמי יעברו תהליך של העצמה דרך ההתמודדות מול איתני הטבע.

בית הספר לגלישה גלים בית ינאי מציע פעילות של גלישה טיפולית ליחידים ולקבוצות על ידי צוות של מומחים בעלי ניסיון בגלישה ובטיפול. המטפל מתאים את תכנית הטיפול באופן פרטני למטופל ובונה לו תכנית גלישה בהתאם ליעדיו האישיים. אתם מוזמנים לבוא ולהתנסות בחוויית טיפול אחרת במרחבים הפתוחים המאפשרת התגברות על קשיים, העצמה, התפתחות והרחבת האופקים בכל תחומי החיים.